Yassıca Adaları, Göcek koyundaki Yassıca adaları, küçük büyük bir kaç adadan oluşan ve zaman geçirmek için değerlendirebileceğiniz durak noktalarından biridir. Ada, sakin denizi ile yüzmek için ve adalarının düz yapısı ile yürüyüş yapmak için uygundur. 12 Ada Turlarının bu olmazsa olmaz durağında, çeşitli atıştırmalıkların satıldığı tezgâh ve teknelere rastlarsınız.

Yassıca Adaları

Yassıca Adaları

Göcek koyları arasında teknelere en çok demir atma ve konaklama imkânı sunan, üzerinde birçok yeme-içme alternatifinin bulunduğu Yassıca Adaları, Göcek’e 5 kilometre uzaklıkta bulunan, Fethiye Körfezi’nin simgesi haline gelmiş 12 adadan oluşan bir takımadadır.

Sığ suları sayesinde çocuklar ve yüzme bilmeyenlerin de rahat edebileceği Göcek koylarına ev sahipliği yapan adalarda, çadırınızı kurup konaklayabileceğiniz alanlar da bulunuyor. Mavi turların ve günübirlik tekne turlarının uğrak noktası olan Yassıca Adaları, doğal güzellikleri ile dünyaca ün kazanmıştır. Adalar arasında en ünlü olanı Kaşık Adası’dır. Adanın ismi, ucunda oluşan, kaşık görünümüne sahip doğal havuzdur. Zeytin ve çam ağaçları ile çevrelenmiş bu gölet tamamen doğal yollarla oluşmuştur ve her yıl binlerce yerli ve yabancı turisti buraya çekmektedir.

Göcek Koyları

Son yılların en popüler tatil yeri ve mavi turların merkezi haline gelmiş diğer Göcek koyları hakkında detaylı bilgiye almak için https://www.gocek.com.tr/blog/ sayfasınız ziyaret edebilirsiniz.

göcek

Göcek Hakkında daha fazla bilgi için : gocek.com.tr ‘yi ziyaret edin.
Bizi instagram’dan takip edin : @gocekdernegi