Kleopatra Hamam Koyu, Bu koyda batık bir tarihi hamamı ve kalıntıları yer almaktadır. Yaz aylarında, teknelerin doldurduğu Kleopatra Hamamı’nda iskelenin hemen yanında, bir kısmı su altında kalmış bir Bizans manastırının kalıntıları da bulunuyor. Kleopatra’nın Akdeniz kıyılarına yaptığı bir ziyaretinde, yakın arkadaşlarının ona bu hamamı hazırlatıp hediye ettikleri söylenir. Bu hamamın sıcak bir su kaynağına sahip olduğu ve Kleopatra’nın güzelliğinin de buradan geldiği bir diğer rivayettir.

Kleopatra Hamam Koyu

Antik Likya Dönemi’nde inşa edilen hamam kalıntılarının bulunduğu koy, Göcek koyları arasında günübirlik tekne turlarının ve mavi tur yatlarının en sık durduğu yerdir. Koy içerisinde hamam kalıntıları dışında bir de Bizans Manastırı kalıntıları bulunmaktadır. Bir rivayete göre yukarıda bulunan şehrin kralı tarafından “deniz banyosu” olarak inşa edildiği söylenen hamamın, Kleoptra ile ilgisi bulunmamaktadır. Sadece güzelliği sebebiyle Kleopatra Koyu olarak isimlendirilmiştir.

Göcek koylarının eşsiz doğasını oluşturan çam ve zeytin ağaçlarına, Kleopatra Koyu’nda da rastlanır. Sadece tekneler ile ulaşılan koyun karaya yakın kısımları oldukça derindir. Bu yüzden çocukların ve yüzme bilmeyenlerin hamam kalıntılarına çıkması tehlikelidir.

Göcek Koyları

Son yılların en popüler tatil yeri ve mavi turların merkezi haline gelmiş diğer Göcek koyları hakkında detaylı bilgiye almak için https://www.gocek.com.tr/blog/ sayfasınız ziyaret edebilirsiniz.

göcek

Göcek Hakkında daha fazla bilgi için : gocek.com.tr ‘yi ziyaret edin.
Bizi instagram’dan takip edin : @gocekdernegi