Göcekte Gezilecek Yerler

Göcek hem görülecek tarihi eserleri, hem de muhteşem doğa görüntüsü ile gezilebilecek ve tatil yapılabilecek en güzel yerlerden bir tanesidir. Fethiye ilçesinde bulunan ve şirin sahil kasabasına her sene yaz ve diğer aylarda çok sayıda yerli turist gelmektedir. Yerli turistlerin yanısıra, yabancı turistlerin sıklıkla geldiği Göcek, gezilebilecek yerler açasından oldukça zengindir.

Gezilebilecek yerler şuralardır ;

  • 14’üncü yüzyıla kadar uzanan tarihe sahip olan Kayaköy
  • Likya uygarlığının en büyük kenti olan Tlos
  • Müze müdürlüğü baskanlığı sırasında yapılan kazılar sırasından ortaya çıkan Telmessos Antik Tiyatrosu

başlıca gezebileceğiniz tarihi yerler arasında yer alıyor. Bunların dışında ise, Bizans kalıntılarının bulunduğu Gemiler Adasına gidebilirsiniz.

Göcek Konaklama İmkanları Nasıldır?

Fethiye’nin sahil kasabı Göcek’e geldiğinizde konaklayacağınız bir çok farklı alternatif bulunuyor. Bunların başında oldukça temiz ve lüks olan oteller ve pansiyonlardır. Eğer konaklamayı ekonomik olarak bir bütçe ile karşılamak isterseniz size en uygun konaklama yeri güzel pansiyonlardır. Bu pansiyonlarda hem yeni insanlar tanışmış oluyorsunuz, hem güzel sohbetler ediyorsunuz.

Eğer konaklama için büyük ve geniş aileler için apart evleri veya villaları tercih edebilirsiniz. Bu konaklama yerlerinin konumları merkeze yakın olduğu gibi, denize uzak olmayan mesafededir. Oteller ise yaz aylarına mahsus müşterilerine değişik aktiviteler ve eğlenceler yapmaktadır.

Göcek Ulaşımı Kolay mıdır?

Muğla’nın Fethiye ilçesinin bu güzel tatil bölgesi Göcek’e gelmek oldukça kolay şekilde olmaktadır. İzmir şehrinden kendi aracınız ile bölgeye 4 saat gibi kısa sürede gelebiliyorsunuz. Eğer Ankara ve İstanbul gibi büyük şehirlerden tatil yapmak için gelmek isterseniz ve otobüs gibi araçları kullanmak isterseniz, 10-12 saat arasında bir mesafe katederek bölgeye ulaşabilirsiniz.

Uçak yolcuğunuz ise yaklaşık olarak 1 saat almaktadır. Yurtdışından tatil için Göcek’e gelmek isterseniz, direkt olarak Muğla şehrine uçak ile gelebilir ve buradan karayolu ile Fethiye’nin Göcek sahil kasabasına gelebilirsiniz.

Göcek Tatil İçin Çok Tercih Ediliyor mu?

Göcek yerli ve yabancı turistlerin en çok yaz aylarında ziyaret ettiği ve oldukça sık bir şekilde tercih ettikleri güzel bir tatil bölgesidir. Muğla’nın Bodrum ilçesi gibi Fethiye’nin Göcek sahil kasabası en sık olarak tatil yapmaya gelenlerin ziyaret ettiği ve muhteşem denizi ile beraber güzel manzarası ile tatilcilere huzur veren bir bölgedir.

göcek

Göcek Hakkında daha fazla bilgi için : gocek.com.tr ‘yi ziyaret edin.
Bizi instagram’dan takip edin : @gocekdernegi