Göcek Tatil Yerleri

Tatil değince özellikle yerli turistlerin aklına gelen ilk yer olan Göcek, birbirinden farklı tarihi eserleri yanısıra, masmavi denizi ve doğa güzellikleri ile tatilcilerin uğrak mekanıdır. Muğla iline bağlı olan Fethiye ilçesinde tatil yapmak isteyenler tarafından en sık ziyaret edilen Göcek sahil kasabası, her yıl binlerce turisti ağırlamaktadır. Tatil için bölgeye gelen turistler, hem yörenin yerli yemeklerinden tatma fırsatını yakalıyorlar, hem de uygun konaklama imkanı ile tatillerini güzel bir şekilde yapıyorlar.

Senenin tüm yorgunluğunu bu güzel ve huzurlu bölgede tatil yaparak geçiren turistler, mutlu bir şekilde bir daha ki seneye tekrar gelmek üzere ayrılıyorlar. Siz de bu güzel sahil kasabasını tatil yapmak için tercih edebilir ve ailenizle beraber güzel bir tatil yapabilirsiniz.

Göcek Tercih Edilen Gezilecek Yerler Hakkında

Bu güzel tatil beldesine gelen ziyaretçiler hem tarihi eserleri geziyorlar, hem de mutlu bir şekilde tatil yapma imkanı buluyorlar. Gün içerisinde belli bir süre denize girip ve sonrasında güzel bir yemek yedikten sonra, tarihi eserlerin olduğu yerleri gezebilirsiniz.

Gezebileceğiniz yerler başlıca şuralardır.

    • Antik tiyatronun olduğu bölgeyi gezebilirsiniz.
    • Depremler nedeni ile meydana gelmiş ve ilk mezarların olduğu yer olan Kayaköy gezebileceğiniz yerler arasındadır.
    • Tarihi likya uygarlığına kadar dayanan ve bu uygarlığın en büyük kenti olan Tlos gezebileceğiniz yerler arasında bulunuyor.
    • Ayrıca yakınlarda bulunan Dalyan, Ortaca, Fethiye ilçelerinide ziyaret edebilirsiniz.

Bunun dışında ise; gemiler adası ve hayvanat bahçesini gezebilirsiniz.

Göcek Ulaşımı Hakkında

Göcek bölgesi bir çok farklı şehirden ulaşımı oldukça kolay olan yerleşim birimidir. Bu sahil kasabasına tatil yapmak için gelen turistler, özellikle kendi araçlarını kullanarak kısa sürede gelebiliyorlar. İstanbul ve İzmir gibi şehirlerden uçak yolculuğu yaparak bölgeye gelebileceğiniz gibi, otobüs ile de gelebiliyorsunuz. Almanya ve Hollanda gibi yurtdışında yaşayan gurbetçilerimiz ise, uçak ile tatillerini yapmak için bölgeye geliyorlar. Ağırlık olarak İngiliz ve Rus Turistlerin ziyaret ettiği Göcek, Fethiye bölgesinde yükselen bir tatil beldesi olmaya başlıyor. Göcek’e en yakın Havalimanı ise 15 KM ile Dalaman havalimanıdır.

Göcek Konaklama Yerleri Nasıldır?

Fethiye ilçesinin Göcek bölgesine tatil için geldiğiniz de ve konaklama yeri arıyorsanız, bu konuda hiç zorluk çekmiyorsunuz. Çünkü birbirinden güzel otel, apart ve villalar ile sizlere hem temiz, hem de konforlu ve ucuz şekilde konaklama hizmeti sağlanıyor. Pansiyonların dışında kalabalık ailelerin kalacağı göcek kiralık villalar bulunuyor. Bu villaların fiyatı oldukça uygundur. Ayrıyetten bölgede temiz ve lüks oteller bulunmaktadır.

göcek

Göcek Hakkında daha fazla bilgi için : gocek.com.tr ‘yi ziyaret edin.
Bizi instagram’dan takip edin : @gocekdernegi