Göcek Tanıtım

Göcek Muğla ilinin Fethiye ilçesinde bulunan ve körfez bölgesine yakın olan şirin ve tatil yapmak için sıkça tercih edilen güzel yerleşim yeridir. Muğla ili sınırları içerisinde bulunan bu güzel tatil yerine hem yerli turistler, hem de yabancı turistler sık bir şekilde gelmektedirler. Bölgeye tatil amaçlı gelmek isteyen kişilerin bu yeri seçmelerinde oldukça fazla nedenleri bulunmaktadır. 

Ülkemiz sınırları içerisinde bulunan bu yerleşim birimi masmavi denizi ve eşsiz doğa güzellikleriyle, senenin özellikle yaz aylarında en fazla tatil için tercih edilen yerleri arasında yer alıyor. Muğla ilinin yaz ayında dışında mevsimler olarak hava sıcaklarının diğer yerlere göre sıcak olması bu tatil bölgesine ziyaretçilerin gelmesini sağlıyor. Yaz ayları dışında Göcek bölgesine sonbahar ve ilkbahar aylarında da gelerek güzel bir tatil yapabilirsiniz.

Göcek Gezilecek Yerler Nerelerdir?

Muğla’nın Göcek bölgesine tatil yapmak için geldiğiniz zaman gezebileceğiniz yerlerin sayısı oldukça fazladır. Günün tamamını denize girmek ile geçirmek yerine, belli zamanlarda yörenin tarihi yerleri ile eğlence yerlerini gezebilir ve tertemiz havasından faydalanabilirsiniz. Göcek bölgesinde gezilecek yerlere ister özel araç ile, isterseniz de toplu taşıma araçlarını kullanarak gidebilirsiniz. 

Bölgede gezebileceğiniz yerler şuralardır.

 • Gemiler Adası
 • Tlos
 • Kayaköy
 • Hamam Koyu (Kleopatra Hamam Koyu)
 • Bedri Rahmi Koyu
 • Yassıca Adaları
 • Boynuzbükü Koyu
 • Marti Koyu (Yayansu)
 • Merdivenli Koyu
 • Akvaryum Koyu
 • Killebükü Koyu
 • Sıralıbük Koyu
 • Cennet Koyu
 • İnlice Plajı
 • Telmessos Antik Tiyatro

bölgede gezebileceğiniz yerlerin başında gelmektedir. Çocuklarınız ile beraber antik tiyatroyu gezebilir ve dana önceleri bu yerlerde nasıl insanların tiyatro izledikleri hakkında bilgi sahibi olabilir, tarihi hakkında çocuklarınız ile beraber bilgi edinebilirsiniz. Gemiler adasının muhteşem manzarasını denize bakarak seyredebilir ve temiz havada içeceğinizi yudumlayabilirsiniz.

Göcek Bölgesine Nasıl Gidilir?

Muğla ilinin bu güzel tatil yöresi olan Göcek ulaşım açısından oldukça kolay olup, rahatlıkla ulaşabileceğiniz tatil yerleri arasında yer alıyor. Yurtiçinden bölgeye farklı ulaşım araçları ile gelebileceğiniz gibi, yurtdışından da Muğla’nın Fethiye ilçesinde bulunan Göcek tatil bölgesine gelebilirsiniz. Yurtiçinden bölgeye gelmek isteyenlerin en fazla kullanmış oldukları ulaşım aracı kendi özel arabaları olmaktadır. 

Bunun sebebi ise yolların oldukça düzgün olması ve hızlı bir şekilde bölgeye ulaşmalarıdır. Bunun dışında İstanbul, Ankara ve İzmir gibi büyük şehirlerden ister kendi aracınız ile, isterseniz de uçak yolculuğu yaparak bölgeye gelebilir ve daha sonrasında Göcek tatil bölgesine kısa sürede ulaşabilirsiniz. 

Göcek bölgesine gelmek için uçak fiyatları oldukça uygun olup, yaz aylarında kampanya yapan firmalar bulunmaktadır. Ayrıyetten Fethiye’nin Göcek bölgesine tur organizasyonları yapan bir çok turizm firması bulunuyor ve onlarla irtibata geçerek bölgeye tatil yapmak için gelebilirsiniz. Yurtdışından bölgeye gelmek isterseniz öncelikle uçak ile Muğla’ya gelmeniz ve sonrasında karayolu ile Fethiye’nin Göcek bölgesine ulaşmanız gerekmektedir.

Göcek’te Nasıl Konaklayabilirsiniz?

Göcek bir sahil kasabasıdır ve yemyeşil ormanları ile tatilin gözde mekanları arasında yer almaktadır. Eğer tatil yapmak için bu güzel beldeyi seçmek isterseniz, bölgede konaklayabileceğiniz güzel ve oldukça temiz yerler bulunmaktadır. Konaklamak için tercih edeceğiniz yerler arasında pansiyonlar bulunduğu gibi, otellerde de konaklama fırsatına sahip olabilirsiniz. 

Eğer aileniz ile ve kalabalık bir şekilde Göcek bölgesine gelmek isterseniz ve fiyat olarak daha ekonomik bir konaklama imkanından yararlanmak isterseniz, sizlere özel aile evleri bulunmaktadır. Bu evler hem normal bahçeli olarak sizlere tahsis edilmektedir, hem de apart ev tarzında sunulmaktadır. Bu şekilde hem tatilinizin konaklamasını uygun fiyata getirmiş olursunuz. 

Diğer konaklama yöntemlerinden olan pansiyon fiyatları yaz boyunca oldukça uygun olmakla beraber, otel fiyatları da kampanyalı olarak sizlerin konaklaması için hizmetinize sunulmaktadır. Siz de sonbahar aylarında Göcek bölgesine tatil yapmak için gelebilir ve yaz aylarında yapmak isteyipte yapamadıklarınızı rahatlıkla yapabilir ve hala sıcak havada denize girebilirsiniz.

göcek

Göcek Hakkında daha fazla bilgi için : gocek.com.tr ‘yi ziyaret edin.
Bizi instagram’dan takip edin : @gocekdernegi