Göcek Su Sporları

İnsanı su kadar rahatlatan az şey vardır sanırım. Spor yapanlar çok iyi bilir ki bir kere alıştın mı spor da aynı şekilde insanı inanılmaz rahatlarız. Su sporlarının ne kadar rahatlatacağını siz düşünün artık! Yoğun stresli bir iş günü sonrası bile sporla kendinizi yenilenmiş hissedersiniz… Bu sebeple bu yazımızda size bu güzel su sporlarını (belki hiç duymadığınız su sporları isimleri, belkide adını bilip ne olduğunu bilmediklerinizi) anlatacağım. O zaman en çok sevilen su sporu olan dalış ile başlayalım!

Dalış

Türkiye’de en yaygın ve popüler olan su sporlarından biri de Dalış sporudur. Doğanın en az keşfedilen güzelliklerinden biri olan su altı güzellikleri ile karşılaşacağınız dalış sporu ile bambaşka bir deneyim yaşayabilirsiniz. Göcek Özellikle Muhteşem koyları sayesinde Dalış Sporunu sevenler için vazgeçilmez bir yer haline geliyor. Özellikle Akvaryum Koyu Dalış severler için en gözde yerlerden biridir. Ayrıca Akdeniz ve Ege bölgesinde su altında kalan antik kent kalıntılarına rastlayabilirsiniz. Bodrum ve Asos bölgesinde yapılan dalışlar ile de antik kentleri görebilirsiniz. Bu sporu yaparken gerekli her önlemi almalı ve eğitmenlerin uyarılarına uymanız gerekmektedir. Bu şartlar sağlandıktan sonra su altı güzelliklerini keşfetmek için dalışın tadını çıkarmaya başlayabilirsiniz.

Rüzgar Sörfü

Su Sporları Severler İçin Gezi Rehberi listemizde sıra en sevilen su sporlarından biri olan Rüzgar sörfünde! Sörf tahtasının üzerinde rüzgarın yardımıyla kıyaya doğru kaydığınız bu spor oldukça heyecan verici anlar yaşatıyor. Göcek Koylarında ve 12 Adalar bölgesin Rüzgar Sörfüne oldukça uygundur. Zaman zaman Rüzgar Sörfü severlerin bu bölgelerde etkinlikler düzenlediğide oluyor. Dünyanın en eski su sporlarından biri olan rüzgar sörfünde ne kadar hızlı veya yavaş gideceğiniz tamamen rüzgara bağlı. Aynı diğer su sporları gibi rüzgar sörfü de bir eğitim gerektiriyor. En az bir haftalık bir süreç gerektire eğitimde defalarca su üzerinde düşüp kalkabilirsiniz. Her aşaması keyifli ve eğlenceli olan bu spor için Göcek bölgelerini ziyaret edebilirsiniz.

Yüzme

Yüzme kuşkusuz en sağlıklı sporlardan biri. Yüzme ile uğraşan kişiler vücut, boyun ağrısı, sırt ağrısı nedir bilmezmiş. Yüzmede bir çok stil çeşidi bulunmaktadır. Bunlar; serbest yüzme (crawl), kelebek, kurbağalama ve sırt üstüdür. Yüzmeye başlamak içinse gereken malzemeler ise mayo, bone ve bir deniz/havuz gözlüğü.. Gerisi ise daha iyi ve sağlıklı bir hayata başlamak için cesaret… Göcek’te ise hem koylar hemde plaj sayesinde oldukça keyifli ve sakin bir şekilde denizin tadını çıkarabilirsiniz.

göcek

Göcek Hakkında daha fazla bilgi için : gocek.com.tr ‘yi ziyaret edin.
Bizi instagram’dan takip edin : @gocekdernegi