Göcek Nerede?

Göcek Muğla ilinin Fethiye ilçesinde bulunan bir beldedir. Ulaşım olarak oldukça kolay gidilen bölgeye tatil amaçlı çok sayıda yerli ve yabancı turist gelmektedir. Bölgeye tatil yapmak için gelmek isteyen ziyaretçiler, sadece yaz aylarında değil ilkbahar ve sonbahar aylarında da gelerek temiz doğa ve güzel denizini kullanarak tatillerini yapmaktadır. Bölgeye karayolu ve havayolu olmak üzere istediğiniz şekilde gelebiliyorsunuz. 

Dilerseniz Muğla’nın yakın yerlerinden kendi özel aracınızı kullanarak bölgeye gelebilir ve bu cennet gibi yerde güzel bir tatil yapabilirsiniz. Yurtdışından ise uçak ile uygun fiyatlarla bölgeye gelebilir ve uzun süreli bir tatil yapma fırsatını yakalamış olursunuz. Doğa güzellikleri ve denizinin yanısıra, bölgenin tarihi eserlerini gezebilir ve hayvanat bahçesini aileniz ile beraber gezerek, farklı hayvan türlerini görmüş olursunuz.

Göcek Tarihi Hakkında

Fethiye’nin Göcek bölgesi oldukça zengin tarihi eserleri barındıran bir bölgesidir. Bölgenin tarihi oldukça eskiye dayanmaktadır. Tarihi Likyalılara kadar dayanan bu esrarengiz bölgede keşfedilecek oldukça fazla tarihi eser bulunmaktadır. Bu bölgeye sadece tatil yapmak için gelenler değil, ayrıyetten tarihi araştırma yapmak için gelen tarihçiler bulunmaktadır. 

Göcek tarihinin içerisinde önemli bir yere sahip olan ve uygarlığın büyük kentlerinden birisi olarak bilinen Tlos Göcek bölgesinde bulunuyor. Antik tiyatrolar, ilk yıllara ait olan eski mezarlar, tarihi hamamlar bölgenin tarihi eserleri arasında yer alıyor. Ayrıyetten tarihi 14’üncü yüzyıla kadar dayanan ve bünyesinde oldukça fazla tarih barındıran Kayaköy gene Göcek bölgesi içerisinde yer alan tarihi yerlerden bir tanesidir.

Göcek’te Gezebileceğiniz Yerler Nerelerdir?

Hem tarihi açıdan, hem de tatil yapmak için oldukça fazla tercih edilen Göcek bölgesi, gezilebilecek yerler açısından zengin bir beldedir. Fethiye ilçesinin en fazla tatil yapmak için tercih edilen bu güzel beldesi Göcek, sizlere harika bir tatil yapmak imkanı sunuyor. Tatilinizi yaparken denize girdikten sonra günün yorgunluğunu atmak için, bölgenin tarihi yerlerini gezebilirsiniz. Güzel restoranlarında yöresel yemeklerinden yiyebilir ve eşsiz doğa manzarası ile oksijen depolayabilirsiniz. Bu sayede sağlığınızın daha fazla iyiye gittiğini hissedeceksiniz. 

Bölgenin gezebileceğiniz yerleri şuralardır.

  • Antik Tiyarto
  • Kayakköy
  • Hamamlar
  • Tlos
  • Hayvanat Bahçesi
  • Gemiler Adası

gezebileceğiniz başlıca Göcek yerleri arasında yer alıyor. Siz de tatil için Fethiye bölgesini seçmek ve Göcek beldesinde temiz ve dalgasız sulara girerek yüzmek isterseniz, bu güzel aylarda hemen bölgeye gelebilir ve tatiliniz daha uygun fiyatlarla yapabilirsiniz. Bölgenin ormanlarında gezerek, hayvan seslerini dinleyebilir ve huzur bulabilirsiniz.

Göcek’e Nasıl Gidebilirsiniz?

Göcek beldesi Muğla’nın Fethiye ilçesinde en çok tatil için tercih edilen bölgesidir. Meşhur ölü denizinin ve eşşiz doğa güzelliklerinin yanısıra, tarihi eserleri ve yöresel yemekleri ile bölge çok sayıda yerli ve yabancı turist çekmektedir. Bu bölgeye tatil yapmak için gelmek isterseniz, farklı ulaşım araçlarını kullanabilirsiniz. Fethiye’nin bu şirin kasabı Göcek’e İstanbul ve İzmir gibi şehirlerden ister otobüsle, isterseniz de uçak ile kısa sürede gelebiliyorsunuz. 

Eğer İzmir şehrinden bölgeye gelmek isterseniz, 4 saat süren bir karayolculuğu yaparak bölgeye ulaşabilirsiniz. Eğer uzun yolcukları sevmiyorsanız yaklaşık yarım saatlik uçak yolculuğu ile İzmir şehrinden bu şirin kasabaya gelebilirsiniz. İstanbul gibi büyük şehirden ise 1 saat gibi uçak yolculuğu sizleri bu güzel tatil bölgesine ulaştıracaktır. 

Eğer Almanya’da gurbetçi olarak yaşıyorsanız ve daha önce gelip çok beğendiğiniz yere tekrar tatil yapmak için gelmek isterseniz, bir kaç saatlik uçak yolculuğu ile Muğla’ya gelip, daha sonrasında aktarma karayolculuğu ile bölgeye gelebilir ve tatilinizi yapabilirsiniz. İstanbul ile karayolculuğu yaparak bölgeye gelmeniz biraz uzun zamanınızı alacak ve sizleri 12 saat gibi bir sürede bölgeye ulaştıracaktır. Ankara’dan ise bölgeye 10 saat süren bir otobüs yolculuğu ile bölgeye ulaşabilirsiniz.

göcek

Göcek Hakkında daha fazla bilgi için : gocek.com.tr ‘yi ziyaret edin.
Bizi instagram’dan takip edin : @gocekdernegi