Göcek Bölgesi 

Göcek, Muğla ya bağlı bir tatil beldesi yeridir. Göcek, Muğla nın Fethiye tatil beldesine bağlı bulunan bir tatil beldesi olmakla beraber bunun yanı sıra da eşsiz bir güzellikleri ve de sahil koyu ile çok dikkat çeken ve de ilgi gören bir tatil beldesi olmaktadır. Her yaz ayında turistlerin ilgi odağı haline gelir. Ve de yoğun bir turizm ilgisi ile karşı karşıya olan göcek sahili yaklaşık olarak beş yüz metre uzunluğunda bir sahile sahip iken bulunmuş olduğu çevresinin doğal güzelliği ile kumların yumuşacık yapısı ve de denizin eşsiz maviliği ile adeta huzur kokarken eşsiz bir de güzellik sunmaktadır.

Göcek Etkinlikler

Göcek deyince benim aklıma ilk olarak hep tekne turları gelir. Çünkü Göcek bulunduğu konum ve yapısı gereği de küçük bir tatil kasabasıdır ve de içerisinde pek tarihi mekanlar ya da gece hayatı kulüpler söz konusu değildir. Daha çok sakin, sessiz ve huzur dolu bir tatil yeridir. Bu yüzden Göcek’te yapabileceğiniz en iyi şey tekne turları ile adaların ve koyların tadını çıkarmak olacaktır.

Göcek ‘de Neler Yapılabilir ?

Göcek de birçok  halka hitap eden plajlar bulunmaktadır. Bu plajlardan en çok ilgi odağı olan ve de en çok turist alan; çalış plajı ve de sarıgerme plajını örnek verebiliriz. Göcek de yine plajlarında da olduğu gibi kendine has ve eşsiz bir güzellik barındıran koyları da oldukça çok sayı da ve de farklı farklı doğa güzellikleri ile mevcut olmaktadır. Benim Göcek deki favorim hiç şüphesiz Bedri Rahmi koyudur. Her gittiğimde mutlaka oraya gider oraya gitmeden de Göcek den ayrılmam. Eğer bir gün yolunuz Göcek’ e düşerse mutlaka ama mutlaka uğrayın derim. Göcek de yine kendine has ve özgü eşsiz güzellikler ile adalar mevcut bulunmaktadır. Buralar da yine kesinlikle gidilmesi gereken özellikle de bence Tersane Adası ve de Domuz Adasına gitmelisiniz.

Bütün ulaşım imkânlarını kullanarak gidebileceğiniz Fethiye merkezden sonra otobüs veya minibüslerle rahatça ulaşım imlanı sağlanmaktadır.

Gezilecek yerleri arasında koylarını unutmamanızı tavsiye ederiz bunlar Yavansu koyu, Hamam koyu, Osmanağa koyu, Sarsala koyu, Bedri Rahmi koyu, Akvaryum koyu ve Göbün koyu mutlaka görmenizi tavsiye ederiz. Yapacağınız tekne turları ile rahatça görebileceğiniz koyların güzelliği ile sizleri büyüleyecektir.

Dalış ve su sporları ile ilgilenenlerin de ilgisine cevap verebilecek ortama sahip olduğunu bilmenizde fayda vardır.

Doğal güzelliklerinin korumaya alındığını ve son zamanlarda yapılan kazı çalışmaları ile oldukça çok tarihi anıtları görebileceğiniz tatil beldelerimiz arasında yer almaya başlamıştır.

Yöresel olarak balık ve et yemeklerinin de çok lezzetli olduğu için bu konuda da sıkıntı yaşamayacağınız fazlası ile restoranları bulabileceğiniz ortamlarındandır.

Plajları ve günlük tekne turları ile birlikte gezilecek adaların olması sizlere farklı seçenekler sunacaktır.

İztuzu plajı caretta carettaları ile meşhurdur bu yumurtlama döneminde her ne kadar kapatılsa da plajı görülecekler listesinde mutlaka olmalıdır.

Doğa ile iç içe olmak büyük şehirlerin gürültüsünden kaçmak isteyenler için sessiz sakin aynı zamanda denizden de faydalanmak isteyenlerin tercih edebileceği mavi ve yeşilin bir arada olduğu tatil beldemizdir. Yerleşimi ve gelişmesi ile kusursuz bir tatil yapmanıza fırsat olacaktır.

Tarihi sevenlerinde eski yapılar ile birlikte Bizans döneminden kalma kalıntıları görebilme imkânına da sahip olabileceklerdir. Kalmak içinde rahatça birçok otel farklı imlanlar içinde hizmet sunmaya devam etmektedir.

Göcek Ülkemizin en güney batısında bulunan Muğla ilinin Fethiye ilçesinin en sevilen ve beğenilen köyleri arasında yer almaya başlamasında tabi ki bu korunmalarının ve doğallığının bozulmamasının etkisi oldukça fazladır

Göcekte Gezilecek Yerler

Göcek Hakkında daha fazla bilgi için : gocek.com.tr ‘yi ziyaret edin.
Bizi instagram’dan takip edin : @gocekdernegi