Göcek Adası, Küçük tekneler ile Göcek limanından 10 dakikada gidilebilen Göcek Adası, Göcek’e en yakın konumdaki plaj. Gün boyu süren uzun turlara çıkmak istemediğinizde ve günü daha sakin geçirmek istediğinizde, Göcek Adasına gelmeyi tercih edebilirsiniz. Sabah saatlerinden aksam üstüne kadar servis veren dolmuş tekneler, Göcek sahilinden kalkarak yolcuları bu adaya getirip götürüyorlar. Koyda kamp yapmak, denize girmek ve gölgelik yapan ağaçların altında dinlenmek mümkün. Adada yiyecek ve içecek ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz bir tesis de bulunuyor.

Göcek Adası

Göcek Adası

Fethiye Körfezi’nde Göcek’in tam karşısında bulunan Göcek Adası, adeta doğal bir koruma kalkanı vazifesi görmektedir. Adını koruduğu Göcek’ten alana Göcek adası, keşişleme ve kıble yönlerinden gelen rüzgarlardan korumaktadır. Üzerinde mola verilebilecek bir çok güvenli plaj ve koy bulunan Göcek Adası günübirlik Fethiye 12 Adalar Tekne Turu, Fethiye Özel Tekne Turu ve Fethiye Mavi Yolculuk Tekne Turu rotaları dahilinde gözde bir duraktır. Göcek Adası’nın en çok ziyaret edilen koyları batı yönündeki Batı Koyu ve doğu yönünde ki İncirli Koyudur. Göcek Adası’sında ki ticari faaliyetler İncirli Koyu’nda dır. Göcek’ten Göcek Adası İncirli Koyu’na saat başında hareket eden tekneler de bulunmaktadır. Göcek Adası tüm güzelliği ile sıcak Fethiye günlerini serinletmek için sizleri bekliyor.

Göcek Koyları

Son yılların en popüler tatil yeri ve mavi turların merkezi haline gelmiş diğer Göcek koyları hakkında detaylı bilgiye almak için https://www.gocek.com.tr/blog/ sayfasınız ziyaret edebilirsiniz.

göcek

Göcek Hakkında daha fazla bilgi için : gocek.com.tr ‘yi ziyaret edin.
Bizi instagram’dan takip edin : @gocekdernegi