Göcek Adası

Göcek Adası, Küçük tekneler ile Göcek limanından 10 dakikada gidilebilen Göcek Adası, Göcek’e en yakın konumdaki plaj. Gün boyu süren uzun turlara çıkmak istemediğinizde ve günü daha sakin geçirmek istediğinizde, Göcek Adasına gelmeyi tercih edebilirsiniz. Sabah saatlerinden aksam üstüne kadar servis veren dolmuş tekneler, Göcek sahilinden kalkarak yolcuları bu adaya getirip götürüyorlar. Koyda kamp yapmak, denize girmek ve gölgelik yapan ağaçların altında dinlenmek mümkün. Adada yiyecek ve içecek ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz bir tesis de bulunuyor.

Göcek Adası

Göcek Adası

Fethiye Körfezi’nde Göcek’in tam karşısında bulunan Göcek Adası, adeta doğal bir koruma kalkanı vazifesi görmektedir. Adını koruduğu Göcek’ten alana Göcek adası, keşişleme ve kıble yönlerinden gelen rüzgarlardan korumaktadır. Üzerinde mola verilebilecek bir çok güvenli plaj ve koy bulunan Göcek Adası günübirlik Fethiye 12 Adalar Tekne Turu, Fethiye Özel Tekne Turu ve Fethiye Mavi Yolculuk Tekne Turu rotaları dahilinde gözde bir duraktır. Göcek Adası’nın en çok ziyaret edilen koyları batı yönündeki Batı Koyu ve doğu yönünde ki İncirli Koyudur. Göcek Adası’sında ki ticari faaliyetler İncirli Koyu’nda dır. Göcek’ten Göcek Adası İncirli Koyu’na saat başında hareket eden tekneler de bulunmaktadır. Göcek Adası tüm güzelliği ile sıcak Fethiye günlerini serinletmek için sizleri bekliyor.

Göcek Koyları

Son yılların en popüler tatil yeri ve mavi turların merkezi haline gelmiş diğer Göcek koyları hakkında detaylı bilgiye almak için https://www.gocek.com.tr/blog/ sayfasınız ziyaret edebilirsiniz.

Ayrıca bizi @gocekcomtr instagram adresinden takip etmeyi unutmayın 🙂

Bu makale 13 Ekim 2020 tarihinde oluşturuldu.
Bu makaledeki yazım hataları ve güncellemeler için Düzenleme önerebilirsiniz.


Bazı yorumlar "Yerel Rehberler" tarafından sağlanabilmektedir.

 1. Avatar
  Mehmet ÇİÇEK

  Burasını ayrı bir severim. Yelkenli, motoryat, gulet her koyunda mutlaka yoğunluk bulunur. Koylarda deniz sakin ve temizdir. Adeta koy cennetidir. Gidiniz efendim gidiniz ve ülkemizin bu güzelliklerini keşfediniz.

 2. Avatar
  Bayram Kaplan

  Nilsu 1 tekne turu kesinlikle tavsiye edilir. Kaptan şükrü ve eşi ve akrabalarıyla işlettiği güzel temiz ve nezih bir ortam sunuyor misafirlerine gerçekten müşteri değilde güzel bir aile ortamında misafir gibi ağırlamıyorsunuz temizlik harika tuvalete gittiğinizde kendinizi evinizde hissediyorsunuz tıraş köpüğü jilet jöle deodorant kulak çöpü yani evde banyoda ne yarsa hepsi misafirler için hazırlanmış bayan tuvaletide bayan misafirlerin ihtiyacına göre aynı özenle hazırlanmış yemekler beş yıldız restoran mutfağından çıkmış gibi görsel ve lezzet olarak harika bütün misafirler ile tek tek ilgilenmeleri çok kibardı gittiğimiz bütün koyları usanmadan iki kattada anlatması yenge hanımın herşey çok güzeldi unutamayacağımız bir gün yaşattılar herşey için teşekkürler 👏👏👏👏👏

 3. Avatar
  Adem KÖZ

  Göcek adasının denizi çok güzel ama buranın işletmesi bu güzelliğe yakışan şekilde değil. Doğal güzelliği iyi bir işletme ile çok daha güzel sunabilirlerdi ama maalesef işletme kalitesi üç yıldızı bile haketmiyor.

 4. Avatar
  Gencay Gürçay

  12 adalar turuna katıldık koy koy gezdik yüz babam yüzdük yedik içtik on numara bigün gecirdik mayonuzu gözlüğünü alın gidin

 5. Avatar
  Semih Mollaoğlu

  Adaya göcek sahilden 25 tl gidiş/geliş ücreti ödeyerek gidebiliyorsunuz. Adaya geldiğinizde sezlong ve semsiye parası alacak işletmeci geliyor hemen yanınıza. Biz iki kişi 50 tl ödedik. Yiyecek ve içecek siparişleri alıyor. Patates tabağı 15 tl. Ancak ketcap ve mayonezleri muhafaza etmeye yerleri olmadığından yemesi tehlikeli. Biz mayonezin bozulduğunu faketmiştik. Biz dönerken adaya yeni mayonezler gelmişti:) Soğuk içeceklerin bulunduğu dolaba koyun dediğimde, dolabı aç kapa yapınca içecekleri soğutamadıklarıni söylemişlerdi. Kisacası işletme kötü ancak doğa süper.

 6. Avatar
  Ekrem Aksu

  Güzel bir koy. Gitmenizi tavsiye ederim. Çokça deniz kestanesi olduğu için deniz ayakkabısı kullanmanızı öneririm.

 7. Avatar
  Bil Toma

  cok kötü sürpriz. ayak basti parasi veriyorsun, 35 tl. sanki ada kendininmiş gibi davraniyor. ukala ukala cevaplar aldik, yok üstüne viskide vereyim falan dedi… adayi gezemezsin dedi! hic tavsiye etmiyorum! sakin gelmeyin.

  saygilarimla bilgin

 8. Avatar
  Gökhan Durmuş

  Mavi ve yeşilin tüm tonlarını görebileceğiniz, girintili çıkıntılı ege kıyılarının tipik özelliklerini yansıtan ve bu sebeple birçok koya sahip güzel bir ilçe. Hem çam hemde deniz kokusunu içinize çekebilirsiniz. Mutlaka adalar turu yapılmalı şnorkel ve paletsiz gitmeyin 😉 Göcek kıyıları Rixos ve D-Resord olmak üzere iki muhteşem otelide barındırıyor aklınızda olsun.

 9. Avatar
  Yakup Yükselay

  Bu kadar güzel koylar , başka yerlerde yok, Kusadasi ‘nda denize girdim gözlerimde enfeksiyon oldu. 10 gün süre ile muğla koylarında pril pril deniz

 10. Avatar
  Derful Gulen

  Güzel ve sessiz bir sahil. Gitmek için 30 tl vapur 35 tl de şezlong parasi verildiği için olabilir. Mekanı işletenler bazi şeyleri düzeltmeliler. Tuvalet ve soyunma kabinleri birinci öncelik olmali. İkiside çok kötü. Soyunma kabininin kapisi komple pas. Bu kadar para alip oraya düzgün yerler yapmamak ayip.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir