Göcek Restoranları

Göcek Restoranları

Göcek iyi bir tatil anlayışı benimseyen kişilerin uğrak yeri haline gelmiş bir yerdir. Genel olarak bakıldığında biraz daha üst gelir grubuna hitap eden Göcek birçok farklı lezzetleri de mutfağında barındırmaktadır. Göcek restoran konusunda oldukça çeşitlidir. Kendi damak tadınıza göre birçok farklı mekan bulabilirsiniz. Bütçenize uygun mekanları ve bu mekanların ne üzerine bir mutfak yarattığı konusunda yazımızı okuyabilirsiniz.

Göcek’te Et, Balık ve Alkol Tüketimi

Göcek bu konuda oldukça farklı seçenekler sunabilen bir tatil beldesidir. Genellikle yabancı turistlerin tercihi iyi bir balık yemek ve aynı zamanda iyi bir de şarap içmek oluyor. Bu nedenle bu konuda hizmet veren mekanlar oldukça fazla. Bu konuda ilk sırada Kalamaris yer alıyor. Kaliteli et ve balık yiyerek aynı zamanda da güzel bir şarap ile buna eşlik etmek isteyenler burayı ziyaret edebilir. Fiyat konusunda biraz pahalı olsa da mutfağı oldukça kaliteli diyebiliriz.

Göcek’te ne yenir

Tatil yerleri arasında aklımıza ilk gelen isimlerden bir tanesi olan Göcek hem eşsiz güzellikleri hem de temiz havası ile dikkat çekmektedir. Göcek birçok kültüre ev sahipliği yaptığı için günümüzde çok farklı yemek çeşitlerini mutfağında barındırıyor. Ege mutfağı denildiğinde aklımıza ilk gelen sebze çeşitlerini Göcek mutfağında da görebilmeniz mümkün. 

Meze Ağırlıklı Mönüler

Göcek Mutfağı hem sebze hem de aslında meze ağırlıkli bir mutfak. Göcek restaurant çeşitleri oldukça farklı seçenekleri müşterilerine sunuyor. Genellikle Göcek restaurant tarzları alıştığımız sosyetik yerlerden oldukça uzak. Ufak ancak göze hitap eden mekanlar müşterilerin de iştahını kabartıyor. Genellikle humus, Girit ezme, fellah köfte, atom ve zeytin kızartması gibi meze çeşitleri ile müşterileri farklı alternatifleri tatmalarına olanak sağlıyor. Ek 

Ufak Ancak Göz Hitap Eden Mekanlar

Göcek mekanları genellikle alıştığımız sosyetik restaurantlardan biraz uzak kalıyor. Tabi ki oldukça özenli döşenmiş ve yüksek gelir grubuna hitap eden mekanlar da mevcut ama kendi halinizde sıradan ama lezzetli yemekler yemek istediğinizde çok sayıda alternatif bulabiliyorsunuz. Bu alternatifleri kendi zevkinize göre belirleyebilirsiniz. Sebze ağırlıklı bir mutfak ya da daha et ağırlıklı bir mutfak ya da meze çeşitleri ile bezenmiş bir mutfak tercihiniz var ise restaurantlar da bu çeşitlere göre sıralanmış oluyor. 

Farklı Deniz Ürünleri Alternatifleri

Ege mutfağı denilince aklımıza genellikle sebze ağırlıklı bir beslenme listesi gelir. Ancak Göcek, deniz ürünleri konusunda da müşterilerini memnun ediyor. Göcek restaurant olarak balık ya da farklı deniz ürünleri tercihleriniz var ise bu durumda sizi tatmin edecek alternatifler bulabilirsiniz. 

Küçük Ancak Şirin Mekanlar Daha Uygun

Göcek genellikle turistik ve tatil yeri olduğu için birçok alanda pahalı bir yer olarak bilinmektedir. Ancak özellikle yemek konusunda ufak ve şirin bir şekilde döşenmiş, özenerek dekore edilmiş mekanlar dikkat çekiyor. Bu mekanlarda da çok lezzetli yemekler yiyebilir üstelik çok da fazla bir fiyat ödemeden mekandan ayrılabilirsiniz. Her bütçeye hitap ediyor olması Göcek’i daha farklı kılmaktadır. Tatil için gelen yerli turistler içi de farklı yemek alternatifleri bulunuyor. 

İşte Göcek’te Bulunan Restoranları Listesi ;

Göcek Restoranları

Göcek Hakkında daha fazla bilgi için : gocek.com.tr ‘yi ziyaret edin.
Bizi instagram’dan takip edin : @gocek.tr